ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6398020
*
nr 639 8020
Spegel
höjd: 105
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2010
kl 19:44:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 16:51:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 639 8020
Spegel
höjd: 105
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 16:51:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.